Mūro smėliavimas

Plytos, kaip ir anksčiau, taip ir dabar plačiai naudojamos namų statyboje ir vidaus apdailoje. Mūro konstrukcijos pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu, tai patvirtina senamiesčių pastatai, dvarai, rūsiai ir kiti senų pastatų interjerai ir eksterjerai. Tačiau plytos kaip ir bet kuri kita statybinė medžiaga, nepriklausomai nuo buvimo vietos, laikui bėgant praranda savo pirminę išvaizdą ir reikalauja restauravimo darbų, tai yra nešvarumų sluoksnio pašalinimo ir pirminės išvaizdos grąžinimo.

Atsižvelgiant į tai, kad mūrų sienų valymo plotai dažnai būna didelių išmatavimų arba sunkiai prieinamose vietose ir valymas rankiniu būdu ar cheminėmis medžiagomis užtruktų labai ilgai ir tai negarantuoja idealiai švaraus paviršiaus, plytos bei mūro konstrukcijos dažniausiai yra valomos smėliavimo būdu.

Smėliavimo būdu nuo fasado ir vidaus apdailos plytų galima pašalinti įvairaus tipo nešvarumus: suodžius po gaisro, senus dažus, gruntus ar jų likučius, po statybų ar remonto metu atsiradusius įvairius nešvarumus, dėl atmosferos poveikio atsiradusias dėmes, purvo sluoksnį, pelėsį, samanas, druskas, grafiti nešvarumus, nuo oro sąlygų užsiteršusius naujus ar pasenusius paviršius.
Atlikus smėliavimo darbus paruoštas paviršius dažymui pagerins plytų paviršiaus sukibimą su dažais, tinku ar kitomis apdailos medžiagomis.

Svarbu, kad smėliavimo darbai būtų atlikti kokybiškai: profesionaliai įvertintas paviršiaus užterštumo lygis, kiek giliai ir kaip stipriai sena danga prikibusi ir įsigėrusi į paviršių, plytų, betono, tinko trapumas, porėtumas, tik taip atliekami darbai bus veiksmingi ir nepažeis valomo paviršiaus struktūros, kas itin aktualu atliekant restauracijos darbus. Tad esant poreikiui atnaujinti ir valomam paviršiui grąžinti pirminę išvaizdą, nepažeidžiant jo tekstūros, visada rekomenduojame pasitarti ir visus darbus patikėti profesionalams, taip sutaupant laiko ir finansinių išlaidų.