Automobilių dugnų smėliavimas

Automobilių korozija, arba kitaip rūdys, pavojingos tiek naujiems, tiek ir seniems automobiliams. Tad ir labai kokybiškai surinktas automobilis neišvengiamai pradės rūdyti. Rudų dėmių atsiradimui svarbų vaidmenį atlieka du veiksniai: eksploatacijos aplinka ir automobilio priežiūra.

Ne paslaptis, kad Lietuvos klimatas automobilių rūdijimui yra itin palankus: žiemą, vieno mėnesio automobilio eksploatacija keliais, pabarstytais druska, atstoja vienų metų eksploataciją keliais, kuriuose nėra druskos. Taip pat būtent žiemą automobilius reikia plauti kur kas dažniau nei šiltuoju metų laiku, nuplaunant ne tik gerai matomą viršutinę kėbulo dalį, bet ir apatinę.

Žiemą, neprižiūrint automobilio, ypač druskų paveikiamas transporto priemonės dugnas, o prasidėjus pavasario purvams, kurie patenka ant druskų, tik dar labiau ėda detales. Ištisinė korozija atsiradusi ant kėbulo dugno plinta labai greitai – ant automobilių sparnų, durų ir kt., taip transporto priemonę paversdama skylėta, o tvarkymo kaštus padidindama keliolika kartų.

Gelbėjant automobilį nuo rūdžių ir siekiant jį apsaugoti nuo korozijos, siūlome automobilių dugnų smėliavimą. Tai vienas efektyviausių būdų nuvalyti paviršius nuo rudžių, korozijos židinių, purvo ir kita. Smėliavimu efektyviai išvalomos net ir sunkiai prieinamos konstrukcijų vietos, apdirbamas paviršius yra tolygiai pašiaušiamas, o tai būtina sąlygą norint paviršių gruntuoti ar padengti antikorozinėmis priemonėmis. Prie tokiu būdu pašiaušto paviršiaus geriau prilimpa gruntas ar dažų danga ir taip suformuojamas stipresnis ir atsparesnis paviršius.

Visiems, turintiems automobilį ir norintiems, kad jis ilgai ir patikimai tarnautų, norime priminti, kad žiema – sunkiausias išbandymas bet kuriam automobiliui, tad transporto priemonės priežiūra ir rūpestis gali žymiai palengvinti šaltojo sezono išbandymus.